Čokoladna krema

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

tema odprta - 26. sep 2008 18:08 | ogledi: 5.589 | odgovori: 6

Moj oče v nedeljo praznuje rojstni dan in si želi čokoladno torto. Problem nastane pri tem, ker za nadev ne mara nobene druge kreme, kot klasično čokoladno masleno kremo, ki je seveda nihče od nas ne mara... Zanima me, kako ve delate to kremo in v kakšnem razmerju. Jaz imam recept z 25 dag margarine, 25 dag sladkorja, ki se skuha do nitke v 1 dl vode in 8 dag čokolade. Če ima katera kakšen preverjen recept za to kremo, lepo prosim za pomoč.

ela

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

26. sep 2008 19:59

A res nobena ne ve? Mamamia, teta torta na pomoč!!! ela

srcektorta  

član od: 13.5.2008

sporočila: 153

26. sep 2008 20:12

ŽIVJO!ZAKAJ NE BI SKUHALA ČOKOLADNI PUDING,ZMIXALA RASTLINSKO SMETANO IN STOPLJENO JEDILNO ČOKOLADO. PUDINGA SKUHAŠ POL LITRA,GA OHLADIŠ. ZMIXAŠ SMETANO IN VANJO DAŠ PUDING IN STOPLJENO ČOKOLADOSKORAJ TOLIKO KOT RASTLINSKE SMETANE,JAZ DAM VE 1/2 L.).SEM PREPRIČANA DA MU BO VŠEČ. LP srcektorta

srcektorta  

član od: 13.5.2008

sporočila: 153

26. sep 2008 20:12

ups pozabla sem na male črke,se zgodi. srcektorta

srcektorta  

član od: 13.5.2008

sporočila: 153

26. sep 2008 20:15

ni treba kuhati sladkorja samo da je razmerje 1:1 in margarina naj bo fejst zmehčana.na koncu daj veliko stopljene jedilne čokolade!!! srcektorta

Zelda  

član od: 26.5.2008

sporočila: 66

26. sep 2008 20:59

Pri nas pa imamo najraje torto s čokoladno kremo. Torto dvakrat prerežem; spodnjo plast namažem s čokoladno kremo, drugo plast pa na tanko z dobro marelično marmelado. Z ostankom kreme okrasim torto. Seveda je treba plasti malo navlažiti z rumovo-sladko vodo. Čokoladno kremo pa skuham takole: nad soparo stepam 4 rumenjake z 20 dag sladkorja v prahu - ko zmes naraste in se sladkor popolnoma stopi vmešam še dve rebri čokolade (cca 10 dag). Ohlajeno zmešam z razmešanim maslom. Poskusi, ne bo ti žal. Zelda

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

27. sep 2008 16:27

Hvala obema! Na tak način, kot ti, srcektorta, tudi jaz drugače delam torto, problem je samo v tem, da moj oče ne mara takšnih tort... On ima pač spomine na to staro čokoladno torto s kremo iz margarine... zato takšna krema. Bom pa poskusila po tvojem receptu, Zelda. Mislim, da bo vseeno boljše, kot pa sama margarina, sladkor in čokolada. ela

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti